Znano je, da je 28. april Mednarodna organizacija za delo ILO razglasila za svetovni dan varnosti in zdravja pri delu. A ta dan je bil že dolga desetletja pred tem mednarodni delavski spominski dan na poškodovane in umrle na delovnem mestu.

Evropska konfederacija sindikatov ETUC, katere članica je Zveza svobodnih sindikatov Slovenije ZSSS že od leta 1999, nam ob letošnjem spominskem dnevu pošilja svoje sporočilo: »Delovna mesta so bolj varna tam, kjer so izvoljeni delavski zaupniki za varnost in zdravje pri delu.«

ETUC je za letošnjo obeležitev delavskega spominskega dneva pripravil tale simpatični letak s tem sporočilom, ki si ga s slovenskimi podnaslovi lahko ogledate spodaj.

Avtor/vir:

Lučka Böhm, izvršna sekretarka ZSSS za varnost in zdravje pri delu
Katja Gorišek, svetovalka ZSSS za varnost in zdravje pri delu
Zveza svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS)
Dalmatinova 4, 1000 LJUBLJANA

Plakat slovenski