Torkova diskusija o aktualnem stanju v prekarnosti v Sloveniji je pokazala, da imajo socialni partnerji različna razumevanja pojma. Razlike so tako velike, da bodo za uskladitev potrebovale veliko časa in osredotočenosti. Obstajajo namreč v vseh ključnih elementih. Tako pri samem razumevanju pojma, kot tudi pri vprašanju vzrokov za pospešen razvoj prekarnosti in ukrepov, ki bi stanje lahko izboljšali.

Predsednica Zveze svobodnih sindikatov Slovenije Lidija Jerkič je opozorila, da lahko med prekarne uvrščamo različne tipe zaposlitev in da so prekarizirane cele branže. Pri tem je kot primera izpostavila novinarstvo in prevozništvo.

Pa tudi opravljanje pristaniških storitev znotraj Luke Koper. Zaradi dane ureditve odnosov med luko in zunanjimi partnerji, ki v pristanišče vodijo delavce, je status slednjih pod nivojem in pogosto izven vsakega nadzora. Kar dopušča zlorabe in zaobhajanje zakonodaje.

Vir: http://www.spehnakruhu.com/podpora/skupnega-pogleda-na-prekarnost-ni

Avtor: Črt Poglajen, sre. 18.4.2018