V Sindikatu gostinstva in turizma Slovenije dajemo polno podporo stavki in protestnemu shodu, ki ga je napovedal podjetniški sindikat SKEI Gorenje zaradi odpovedi podjetniške kolektivne pogodbe. Socialni dialog, kot evropska vrednota, je z enostranskim ukrepom uprave podjetja Gorenje prekinjen in kaže na globoko nerazumevanje podpisanega akta, ki je urejal pravice in dolžnosti vseh zaposlenih delavcev v družbi Gorenje. Razlog za odpoved: zniževanje stroškov dela, pa je neokusen in paradoksalen. V času, ko primanjkuje delavcev, ko mladi strokovnjaki odhajajo in ko dobički rastejo, ga res ne moremo razumeti.

Zato, dragi kolegi in kolegice! V Vašem boju za ohranitev pravic Vam stojimo ob strani in Vam želimo uspešne sindikalne aktivnosti, kakršne koli boste izbrali.