Prekanost je sociološko, filozofsko, ekonomski pojem. Ni pravni. S tem, kako jo v danem trenutku razumejo posamezne stroke, se sicer nisem posebno ukvarjal, mislim pa, da bi jo v kontekstu in ob lastnostih, ki jih prekarnost ima, potrebno jasno povedati, da gre za negativni družbeni proces, ki na noben način ne omogoča neke nove svobode. Prej obratno. Samo doslednost pri postavljanju minusa pred to temo bo omogočila konkreten korak naprej.

mag. Goran Klemenčič je pravosodni minister. Po študiju na Pravni fakulteti v Ljubljani in magisteriju na Harvardu je delal kot strokovni svetovalec večih ministrov, kot predavatelj in kot državni sekretar. V preteklem mandatu je vodil Protikorupcijsko komisijo. Pogovor z njim je bil za naš diskurz zanimiv z več zornih kotov. Je prvi človek pravosodja, doktoriral je iz človekovih pravic, z informatiko in tehnologijo pa se ukvarja že od študentskih let.

Vir: Celoten intervju je dostopen na naslovu: http://www.spehnakruhu.com/politika/mag-goran-klemencic
Avtor: Črt Poglajen, politični analitik, tor., 6.2.2018, 09:00