planica 1V nadaljevanju objavljamo Obvestilo Sindikata GIT Slovenije medijem, s katerim jih obveščamo o naši prisotnosti v Planici 25.3.2017. Akcija bo prilagojena slovenskemu nacionalnemu prazniku! Z njo bomo začeli opozarjati na naše probleme ter pomeni napoved nadaljnjih aktivnosti sindikata za dosego naših osnovnih ciljev: normalni delovni čas, dvig plač vsem delavcem, ki delajo v naši panogi, spoštovanje zakonskih počitkov preutrujenih delavcev, opozorila pred začetkom sezone za zaposlovanje novih nujno potrebnih delavcev, mobing,.....

Sindikat delavcev gostinstva in turizma (GIT) Slovenije vas obvešča, da bo v soboto, 25. marca 2017, v Planici z letaki začel opozarjati in informirati slovensko in tujo turistično javnost o položaju gostinskih delavk in delavcev, ki izven blišča, v nevidni sivini soustvarjajo veličasne turistične zgodbe. Ena od njih je zagotovo slovenski praznik skakalnega nacionalnega športa, Planica! In v ozadju praznika so ljudje, ki delajo 12 ur in več na dan. Brez zakonsko določenih odmorov in počitkov.

Konferenca sindikata GIT Slovenije z ogorčenjem spremlja sprenevedanje delodajalcev in države, ki je lastnica 45% slovenskega turističnega portfelja, da se trudijo pri iskanju, zaposlovanju in odpiranju novih delovnih mest v gostinstvu na pragu turistične sezone!

Nočejo pa začeti pogajanj za dvig mizerno nizkih plač delavkam in delavcem, ki delajo preko vseh meja svojih zmožnosti. Brez pohvale, brez plačila, brez počitka. Nočejo socialnega dialoga z reprezentativnim sindikatom, nočejo sodelovati pri strokovnem delu izdelave novega plačnega modela v gostinstvu, nočejo skupnih rešitev glede vseh odprtih vprašanj! Nočejo, ker se postavljajo v pozicijo močnejšega. Nočejo, ker jih pri tem podpira država, ki je pozabila na svoje delavce! Kljub vsem pozitivnim rezultatom in odličnim napovedim za letošnjo turistično sezono, delavci ostajajo »le strošek dela« , ki ga je potrebno zminimalizirati, do konca uporabiti, si ga podrediti in psihosocialno uničiti! Ostajajo nesposobni direktorji, ki dobičke kujejo le na zmanjšanju stroškov dela!

Dovolj nam je! V Planici bomo tako začeli javnost obveščati o položaju gostinskih delavk in delavcev. Predstavili bomo nadaljevanje sindikalnih aktivnosti za dosego normalnega delovnega časa, za nujno potrebne počitke preutrujenih delavcev in za dvig najnižjih povprečnih plač v Sloveniji.

Za morebitna novinarska vprašanja bomo na voljo v soboto, 25. 3.2017, ob 10.uri na prizorišču oz. po telefonu 041 730 538- Karmen Leban, generalna sekretarka SGIT Slovenije!

Lep pozdrav!

Priloge:

Izpolnite pristopno izjavo ali e-obrazec in postanite del družine.