Sindikat gostinstva in turizma

• Zmanjšaj velikost teksta

Podpisan Aneks h KP GIT

E-pošta natisni

Dne 29.11.2017 je bil podpisan Aneks h KP GIT o dvigu najnižjih osnovnih plač. Ocenjujem, da gre za velik dosežek sindikata saj so se NOP občutno dvignile. To je dobra osnova. Delo na dvigu plač bomo nadaljevali po podjetniških kolektivnih pogodbah saj imajo vsa podjetja povsod rezerve v masi stroškov dela. Plače je nujno potrebno popraviti, v nasprotnem primeru bomo v naslednjem letu spet reševali problem pomanjkanja kadra v gostinstvu in turizmu. To dobro vedo delodajalci. Sindikat GIT bo vsem podjetniškim sindikatom strokovno pomagal pri pogajanjih.

V naslednjem tednu začenjamo drugi pogajalski krog, ki se bo dotaknil ostalih členov KP GIT. Iskreno upamo, da bomo normativni del KP izpogajali do 18.12.2017.

Dokument si lahko prenesete na spodnji povezavi:
Aneks h Kolektivni pogodbi dejavnosti gostinstva in turizma Slovenije 27.11. 2017.PDF

Zadnjič posodobljeno ( 11.12.2017 ob 17:07 )

Ugodnost za člane GiT

Fairhotels