Sindikat gostinstva in turizma

• Zmanjšaj velikost teksta

Marjan Šarec o težavah prekarnosti

E-pošta natisni

Ali prekarnost v Sloveniji po vašem mnenju predstavlja dejanski problem?
Vsekakor. In še večji problem bo predstavljala v prihodnosti. K temu bodo prispevale tri stvari. Na kratki in srednji rok to, da je izobrazbena struktura ljudi neuravnovešena. Se pravi, da je ponudba družboslovcev, pa tudi nekaterih umetnostnih poklicev, velika, gospodarstvo pa potrebuje tehnično izobražen kader.

Marjan Šarec je župan občine Kamnik. Poklicno pot je začel kot novinar na radiju in televiziji. Leta 2010 je zmagal na lokalnih volitvah, štiri leta pozneje pa je svoj uspeh ponovil. Letos je en od resnih kandidatov za položaj Predsednika Republike. Njegovi pogledi so nas zanimali, ker je svojo pot začel preko prekarnih oblik zaposlitve in ker ima kot župan izkušnje s podjetji, ki skušajo svojo konkurenčnost povečati tako, da spuščajo ceno storitev, svoje delavce pa, da bi na ta način znižali stroške, zaposlujejo bodisi prekarno, bodisi na črno.

Celoten intervju je dostopen na naslovu: http://www.spehnakruhu.com/politika/marjan-sarec
Avtor: Črt Poglajen, politični analitik, tor. 3.10.2017, 09:00

Zadnjič posodobljeno ( 05.10.2017 ob 10:04 )

Ugodnost za člane GiT