Sindikat gostinstva in turizma

• Zmanjšaj velikost teksta

O prekarnosti z Janezom Škrabcem

E-pošta natisni

Kdo bi moral zaščititi delavce, ki so zaposleni prekarno in zavoljo tega, kljub intenzivnemu delu pogosto nimajo dovolj denarja za normalno preživetje? Vsekakor je država tista, ki mora s pravnimi regulativami postaviti okvir, znotraj katerega se bodo gibali vsi socialni partnerji pri zagovoru pravic zaposlenih. Sindikati morajo delavce ščititi, podjetja pa morajo prevzeti visoko stopnjo odgovornosti do vseh zaposlenih in sodelujočih v poslovnih procesih.

Janez Škrabec je ustanovitelj in lastnik podjetja RIKO in RIKO HIŠE ter častni konzul Kraljevine Maroko in Belorusije v Sloveniji. Je podjetnik, ki je pomemben razvojni korak naredil na več industrijskih področjih. S programi znotraj avtomobilske in železniške industrije, energetike, okoljevarstva, gradbenega inženiringa, skladiščnih sistemov in logistike, je prisoten predvsem na trgih nekdanje Sovjetske zveze, Zahodnega Balkana, EU in tudi na domačem tržišču. Ker Janez Škrabec sodi med najuglednejše podjetnike v Sloveniji, kot izhodiščno točko za razvoj svojih podjetij pa postavlja družbeno odgovornost, nas je zanimalo, kako gleda na hitro širitev prekarnosti, kako na odgovornost podjetij v kontekstu soočanja z njo in kako na razvoj gospodarstva spričo prihajajoče industrijske revolucije.

Celoten intervju je dostopen na naslovu: http://www.spehnakruhu.com/delo/janez-skrabec
Avtor: Črt Poglajen, politični analitik, sre. 20.9.2017, 09:00

Ugodnost za člane GiT