Sindikat gostinstva in turizma

• Povečaj velikost teksta
  • Privzeta velikost teksta
  • Zmanjšaj velikost teksta

Javno pismo ministru za gospodarstvo

E-pošta natisni

Javno pismo ministru za gospodarstvo RS Zdravku Počivalšku, državni sekretarki Evi Štraus Podlaogar , vd direktorici Direktorata za turizem Renati Martinčič in SDH

Turistično gostinska zbornica Slovenije se je z novim vodstvom in staro pogajalsko skupino odločila, da še pred začetkom turistične sezone odžene še tiste kadre, tiste kuharje in natakarje, ki so pripravljeni delati preko polnega delovnega časa, za mizerno plačilo in nikakršen odnos, k tuji konkurenci.

V času turistične rasti, rasti prihodkov in presežnih ur je na prvem razgovoru ponudila sindikatu znižan znesek regresa za letni dopust, znesek iz leta 2015 in 0 % dvig plač!

Spoštovani gospod minister!

Država je 45 % lastnik slovenskih hotelov! Boste to dopustili! Kaj boste naredili zaradi pomanjkanja delavcev v nosilnih gostinskih poklicih? S kom boste realizirali sprejeto strategijo za rast slovenskega turizma do leta 2022?
Boste dopustili , da vaše (še državne) hotele vodijo direktorji, ki nimajo vizije, znanja in ne čuta za ljudi!
Turizem smo namreč ljudje, ali ne!?

Je rekel natakar: " Kar je preveč , je pa preveč! A res vsi hočejo , da se končno zbudimo in pripravimo en pošten štrajk!"

In gospod minister, gre za odnos in drobiž, ki bi ga dobili delavci v gostinstvu!

Lep pozdrav,

Karmen Leban
Generalna sekretarka
SGIT Slovenije